Ich bezrámové prevedenie, čistý a elegantný vzhľad vás pohladí po duši. Reč je o otváracích sprchových dverách RIKA. Ktoré sú navyše vhodné ako do malých, tak aj do priestranných kúpeľní.
Rozmery:
Aj napriek tomu, že sa krídlo sprchových dverí RIKA otvára smerom von - do priestoru kúpeľne, vďaka pevnému dielu nie je nutné mať voľný priestor po celej šírke dverí.
Skvele sa tak hodí aj do menších kúpeľní, kde je núdza o miesto.
V tomto prípade ide o ĽAVÚ stranovú variantu.
Pri týchto sprchových dverách ide o výplň z bezpečnostného GRAPE skla o hrúbke 6 mm - štruktúrované.
V našej ponuke nájdete rovnaký model aj s čírou výplňou skla - priehľadné ako okno.
Sklá sú už z výroby opatrené špeciálnym povlakom proti usadzovaniu vodného kameňa a mydlových usadenín, čo uľahčí čistenie skiel.
Aj napriek tomu odporúčame túto vrstvu aspoň 1x do mesiaca obnovovať pomocou špeciálnych anticalcových prípravkov.
Sprchové dvere majú leštený hliníkový profil s chrómovým povrchom. Profil je tvarovaný v modernom hranatom dizajne doplnený o hornú krytku, aby sa dovnútra nedostala ani kvapka.
Pevnú stenu navyše istí pevná rohová vzpera.
V rovnakom dizajne ako je hliníkový profil je zvolený aj tvar spojovacieho pántu oboch krídel.
Silikónové "odkvapové" tesnenie dverí a nízka prahová lišta spoľahlivo zabráni vytečeniu vody zo sprchovacieho kúta. Vďaka nadvihovaciemu pántu sa dvere pri zatvorení pekne "posadia" k lište.
Pokiaľ chcete kompletne bezbariérový vstup, nemusíte prahovú lištu inštalovať, stačí len prikúpiť špeciálne "príklopkové" spodné tesnenie a vymeniť ho namiesto existujúceho.
Sprchové dvere zdobí dvojbodové madlo s dĺžkou 42 cm, ktoré je z vnútornej strany sprchovacieho kúta upravené na dva bodové úchyty so žliabkom pre uchopenie.
| stranová varianta | ľavá |
| Šírka (cm) | 85 cm |
| Výška (cm) | 195 cm |
| Šírka prechodu (cm) | 48 |
| Montážny rozmer (cm) | 83 - 87 |
| otváranie | otváracia |
| Výplň (Materiál) | sklo |
| Výplň (Vzor) | nepriehľadné - Grape |
| Hrúbka výplne (mm) | 6 |
| povrchová úprava | áno |
| Profil (Materiál) | hliník |
| Profil (Farba) | chróm |
| Hmotnosť (kg) | 27.5 |
| balenie | 1 kartón=57x202x8 cm, 1 tubus=6x203 cm |
| konštrukcia | bezrámová |
| pevné diely (ks) | 1 |
| pohyblivé diely (ks) | 1 |
| Značka | WellMall |